מהפך לעור הפנים​

מהפך לעור הפנים

שיא הטכנולוגיה  

תאי גזע  -תורת הקרמים הגזעיים
בשנים האחרונות עולם הקוסמטיקה השתנה, והציפיות של הצרכנים הרבה יותר גבוהות, הם אינם מסתפקים בקרם לחות ובמי פנים מרעננים, ומבקשים לראות שינוי נראה לעין.
גם חברות הקוסמטיקה מכוונות גבוה יותר. בפועל היצרנים יודעים מה יכול לעבוד, אילו מרכיבים נדרשים ומתן פתרונות פורצי דרך בשינוי העור.

מציאת פתרונות משמעותיים בתחום האייגינג בצורה של קרמים וסרומים  לחידוש הנעורים של העור

הגיע תורם של תאי  הגזע לכבוש את עולם הקוסמטיקה מונח מדעי שמבטיח לעצור את הזמן

Stem cells - תאי גזע

הם תאים  בגופם של יצורים רב תאיים, הנבדלים מתאים אחרים בכך שעדיין לא עברו התמיינות סופית לסוג רקמה. תאים אלו יכולים להתמיין ולהפוך לתאים ספציפיים או להמשיך ולהתחלק כתאי גזע.

תאי גזע ,נקראים גם תאי אב, הם תאים צעירים מאד הנמצאים במוח העצם ובשומן, הם נמצאים גם בעור, בזקיק השערה ובשאר מקומות בגוף בריכוזים נמוכים.

קיימים שני סוגים של תאי גזע
תאים עובריים, שאפשר להוציא מחבל התבור מיד לאחר הלידה
תאים בוגרים שמצויים בגוף.

תאי גזע הן העובריים והן הבוגרים, תכונה ייחודית, ניטרליות, כיוון שהם קיבלו את הזהות הייעודית שלהם, הם יכולים להתפתח לכל סוג של רקמה בגוף תאי דם, תאי שומן, שריר, עצב או סחוס, אלה הם תאים שבירים הנוטים להיהרס בקלות, בייחוד כשהם נחשפים למזהמים סביבתיים כמו שמש, עישון ושאר רדיקלים חופשיים, יש להם מנגנון בקרה בין תאי, יכולת לקבל מסרים מהתאים האחרים ויכולת להעביר פקודות לתאים אחרים הסמוכים להם.

כמו מחלקי פקודות אבל בעת הצורך יכולים להשתלב בעבודה עצמה לכן ערכם גבוה והם מכונים יהלומים ביולוגיים ומעוררים עניין רב בקהילה המדעית.והיעד הוא לנצל את יתרונם לשיקום רקמות פגומות ואיברים חולים בגוף.

אולם גם תעשיית הקוסמטיקה משקיעה הון עתק בהנעת החקר המדעי למציאת הנוסחה האולטימטיבית להצערת מראה העור . 

תאי הגזע 3% מתאי הבסיס האחראים על התחדשות העור , שמצויים בשכבה העמוקה של האפידרמיס, השכבה החיצונית של העור .

תאי הגזע שומרים על יכולתם להתמיין ולהפוך לתאים מסוגים שונים , לכן שהגוף זקוק להפעלת תהליכי תיקון וריפוי, כמו לאחר פציעה, התאים האלה מתחלקים ומתמיינים על פי הצורך ומשתתפים בתהליכים של איחוי הרקמה, במילים פשוטות בזמן פציעה תאי הגזע מצטרפים לתאים שונים ומסייעים בשיקום העור.

מתאים בודדים לצנצנת של קרם

אפשר להבין למה המרוץ אחר טכנולוגיית תאי הגזע נמצא בשיאו, ברחבי העולם נערכים מחקרים בשלל אספקטים של הנושא, המדענים מתייחסים אל תאי הגזע כאל הניו אייג" של האנטי אייגינג. הקמטים , כך מתברר , הם מעין פצעים קטנים, תגובה לטראומה  התעשייה עובדת כיצד לרפא יותר מהר את הפצע, אפשר לומר שטיפול בתאי גזע הוא תחליף לבוטוקס רק הרבה פחות רעיל.

היום נמצאים בתעשיית הקוסמטיקה, אחד המתקדמים בחקר תאי הגזע , והוא גידול של תאי שומן מתאי גזע. לתאי השומן יש יעוד מעניין והוא משווק ברחבי העולם   מפרי מחקרו של מנתח פלסטי מבוורלי הילס דר נתן ניומן נכון יהודי משלנו שמרואיין פעמים רבות בטלוויזיה על מחקריו פורצי הדרך בתחום תאי הגזע הבוגרים, דר ניומן השיג באמצעות ניסיונו הרב והטיפולים שלו שינויים ושיפורים שנראים כנס.סרום שמכיל למעלה מ-200 גורמי גדילה שהופקו מתאי גזע בוגרים, המתקשרים כאמור עם התאים בשפה ביוכימית הטבעית שמובנת על ידי התאים בעור.


תאי גזע צמחיים

כדי למצות את הפוטנציאל של תאי הגזע בתעשיית הקוסמטיקה, אפשר לא רק להגן על התאים המצויים בגוף אלא גם  להפיק תאי גזע באמצעות צמחים

החברה השוויצרית mibelle פיתחה תרחיף של תאי גזע שהופקו מתפוח מזן malus domestica שהיה נפוץ במאה ה18 וכיום נמצא על סף הכחדה, זה הוצג בתערוכה השנתית של אין קוסמטיקס של חומרי גלם לפני כשנתיים באמסטרדם , וזכתה בפרס ראשון על חדשנות בתחום החומרים הפעילים מאז החל התרחיף לפלס את דרכו אל צמרת החומרים הפעילים המבוקשים בתעשיית הקוסמטיקה 

אז איך אפשר להפיק תאי גזע מצמחים?
פציעת גזע העץ, התאים החדשים שנוצרים על שטח פני החתך מתחלקים ויוצרים מסת תאים הנקראת קלוס  callus אלה הם תאי הגזע, ומהם מופקים התאים של תרבית הרקמה, את התמצית של תרבית תאי הגזע משלבים בתוך ליפוזומים(מבנים מיקרוסקופיים המשפרים את החדירות העורית,) המצויים בתכשירים שונים כמו סרום או קרם פנים.
קיימות כמה חברות בארץ שמשיקות תכשירים עם תאי גזע צמחיים.


איך נוכל לדעת שזה באמת עובד

בניסויים שונים הוכח כי תמצית תאי הגזע הצמחית מגינה על תאי גזע אנושיים שנחשפו לתנאים כמו קרינת uv או מי חמצן, ניסיון קליני הראה כי לאחר שימוש בתכשיר המכיל 2% מתמצית תאי הגזע הצמחיים למשך 28 יום, חלה ירידה ניכרת בעומק הקמט ומיצוק העור.
ניתן לשלב תכשיר המכיל גורמי גדילה בנוסף לקרמים השכיחים ולמצות את הקידמה.​